dr hab. med. Krzysztof  Reczuch

specjalista kardiolog

wieloletni Kierownik Pracowni Hemodynamiki, 4 Wojskowy Szpital Kliniczny Wrocław

profesor nadzwyczajny w Klinice Chorób Serca Akademii Medycznej we Wrocławiu

Aktualności

19.09.2012

Strona już działa

Mam przyjemność powitać Państwa na swojej stronie internetowej. Liczę na to, że będzie ona nie tylko moją wizytówką ale także źródłem informacji i miejscem aktywnego kontaktu.

Zawód lekarza wykonuję od niemal trzydziestu lat, kardiologiem jestem od ponad dwudziestu. Przez ten czas medycyna, a kardiologia w szczególności, poczyniła niebywałe wręcz postępy. Dzięki obecnej technologii i wiedzy jesteśmy w stanie wykonywać zabiegi, o jakich młody lekarz mógł wówczas jedynie marzyć.

Wciąż jednak choroby sercowo-naczyniowe pozostają jedną z najdotkliwszych chorób cywilizacyjnych współczesnego świata. Odpowiadają za niemal 50% zgonów w Polsce i na świecie, co plasuje je na czele statystyk. Niestety, często sami jesteśmy sobie winni. Siedzący tryb życia, stres, presja czasu i złe odżywianie przyczyniają się do osłabienia kondycji serca i naczyń krwionośnych, co z kolei może prowadzić do rozwoju niebezpiecznych chorób. Wszystko to sprawia, że mimo dotychczasowych osiągnięć, kardiolodzy, kardiochirurdzy, chirurdzy naczyniowi jak i wszyscy inni lekarze zajmujący się pacjentami ze schorzeniami układu krążenia mają wciąż przed sobą wiele wyzwań w trosce o pacjenta.

Liczę na to, że ta strona pomoże zainteresowanym uzyskać przynajmniej częściowe informacje na temat profilaktyki i postępowania z chorobami serca i układu krążenia. Tych z Państwa, którym nic nie dolega, zapraszam do działu profilaktyki, gdzie można się dowiedzieć jak żyć, by uniknąć problemów sercowo-naczyniowych. Pacjentów zapraszam do logowania się w strefie pacjenta, gdzie znajdą informacje na temat ogólnych zasad postępowania w wybranych schorzeniach kardiologicznych. Kolegów lekarzy zapraszam do działu nowości w kardiologii gdzie, o ile czas pozwoli, postaram się zamieszczać ciekawostki dotyczące zmian w wytycznych postępowania a także, być może, prezentować ciekawe zabiegi.

XV kongres PTK

XV kongres PTK

zespół

zespół

XV kongres PTK

XV kongres PTK

Zabiegi

Zabiegi

XV kongres PTK

XV kongres PTK